Green Card Başvuru Takip
 
ANA SAYFA HEMEN BAŞVURUN GREEN CARD NEDİR KAZANANLAR SIK SORULAN SORULAR İLETİŞİM
 

Green Card Başvurusu

Yeşil Kart (Green Card) Amerika Birleşik Devleti Hükümeti’nin her sene çekilişle dağıttığı bir vize türüdür. Yeşil kart başvurusu web sitemizden online olarak yapabilirsiniz. Yeşil kart başvurusu ÜCRETSİZDİR başvuru için hiç bir ücret ödemenize gerek yoktur.

ÜCRETSİZ Yesil Kart başvurusu yapmak için tıklayın


Yeşil kart, tüm dünyadan yaklaşık 100 bin kişiye verilen bir göçmenlik vizesidir. Yeşil Kart kazananlar Amerika vatandaşının seçimlere girmek dışında tüm haklarından yararlanabilirler. Yeşil Kart kazananlar Amerika’ya serbest giriş çıkış yapabilir, istediği kadar oturabilir ve çalışabilir.
 

Yeşil Kart Nedir? Neden Verilir?

Amerika zaten bir göç devletidir. Her ırktan, her milletten insanların birleşerek oluşturduğu bir mozaiktir. Çeşitliliği bozulmaması içinYeşil Kartgöçmen programını uygulamaktadırlar. 
 
Amerika’ya Meksika, Çin ve Filipinler gibi bazı ülkelerden gelen göç oranı diğer ülkelere göre çok fazladır.
 
Farklı memleketlerden gelen insanların nüfustaki oranının bozulmasını önlemek amacıyla ABD, yasalar ile belli bölgelerden gelen göçleri kontrol altına almıştır. 
 
ABD Hükümeti’nin 1990’lı yıllarda uygulamaya koyduğu ve halen günümüzde devam eden "Diversity Visa Program" adı altında her yıl 55,000 kişiye Yeşil Kart dağıtmaya başlamıştır. Bu sayede Amerika’da her ırktan eşit sayıda insan olacağından nüfustaki dengelemeyi sağlamaktadır.
Yeşil KartLottery yada Yeşil Kart adıyla bilinen bu çekilişte yaş, cinsiyet, eğitim, meslek, din, lisan gibi normlar dikkate alınmaz. Başvuruda bulunan herkes eşit şansa sahiptir.
 
Bir bilgisayar sistemi, katılımcılar arasında 6 coğrafi bölge için tesadüfi bir çekiliş yapar ve kazanan 55,000 kişiye ABD’de yaşama ve çalışma hakkı tanınır.
 

Yeşil Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yeşil Kartbaşvurunuzu Amerika’nın resmi göçmenlik bürosu web sitesi üzerinden yapılabilinmektedir. Resmi site üzerinden yapılan başvurular için herhangi bir ücret ödenmemektedir. İngilizce olan sitede tüm bilgileri eksiksiz doldurulması yeterlidir. Yeşil Kartbaşvurusundan sonra size başvurunuza dair konfirmasyon numarası verilmektedir. Bu kodu not almanız gerekmektedir. Konfirmasyon numaranız olmadan kazanıp kazanmadığınıza bakamazsınız. Başvurunuzu tamamladıktan sonra her sene Mayıs ile Haziran aylarında kazananlar açıklanmaktadır. Amerika’nın resmi göçmenlik bürosu sitesinden konfirmasyon numaranız ile kazanıp kazanmadığınızı online olarak kontrol edebilirsiniz. 

Kazandığınız takdirde ise, sizden tamamlamanız gereken belgeler isterler (Sabıka Kaydı, fotoğraf vs.) bu belgeleri belirtilen adrese gönderdikten sonra size mülakat tarihi verilmektedir. Size belirtilen tarihte Amerikan Konsolosluğu’nda yapacağınız kısa bir mülakattan sonra Yeşil Kart almaya hak kazanırsınız. Yeşil Kart Başvurusundan sonra tüm izlenecek prosedür tam olarak bu şekildedir. Yeşil Kart almaya hak kazandıktan sonra 6 ay içinde ABD’ye giriş yapmanız gerektiğini de unutmayın.

Yeşil Kart Başvurusu Neden Ücretsiz alıyoruz?

Yeşil Kart başvuruları için Amerika bir ücret almamaktadır. Firmamızda 2015 tarihinden itibaren başvurular için Green Card kazanmayanlardan bir ücret almama kararı almıştır. Sadece Green Card kazananlardan başvuru danışmanlık ücreti almaktadır. Bu ücretin alınma sebebi: başvuruları ve takibi zor bir süreçtir. Başvuruları zamanında yapmak ve başvuru sonrasında başvuruları takip etmek sıkıntılı ve zor bir süreçtir. Kişisel olarak yapılan bir çok başvuru yanlış yapıldığından yada takip edilmediğinden iptal olmaktadır. Bu nedenle Amerika hükümeti her yıl Green card çekilişinde 100 binden fazla kişiye Yeşil Kart çıkartmaktadır. ancak sadece 55 bin kişi Yeşil Kart alabilmektedir

 Yeşil Kart başvuru formu ingilizcedir. Ayrıca çoğu kişi her sene sadece 1 ay boyunca açık tutulan başvuru tarihlerini kaçırmakta ve en az 1 senesini boşa harcamaktadır.
 
Firmamız 365 gün açık olarak Yeşil Kart Başvurusu almaktadır. Kişisel bilgilerinizde veya en önemli detay olan fotoğrafınızda varolan aksaklıkları resmi başvurular başlayana kadar gidermekte, sizin başvurunuzu bize verdiğiniz bilgiler ile sorunsuz şekilde ABD’ye iletmekte yardımcı oluruz. Başvurunuz ile ilgili sizleri bilgilendirerek. Sormak istediğiniz tüm soruları email yada telefonla cevaplamaktayız. 

Yeşil Kart kazanlara danışmanlık ücretimiz Amerika Hükümetinin belirlediği vize ücreti tutarı kadardır ek olarak alınmaktadır. Tüm işlemleriniz titizlikle porfesonel danışmanlarımız tarafından takip edilmektedir. Her aşamada email, sms ve telefon ile bilgilendirilmektedirler. Yeşil Kart kazananların tüm işlemleri mülakat aşamaları tarafımızdan takip edilmektedir. 

  
Green Card Amerika Uçak Bileti