Green Card Başvuru Takip
 
ANA SAYFA HEMEN BAŞVURUN GREEN CARD NEDİR KAZANANLAR SIK SORULAN SORULAR İLETİŞİM
 

Green Card Nedir? Neden Verilir?

Amerika zaten bir göç devletidir. Her ırktan, her milletten insanların birleşerek oluşturduğu bir mozaiktir. Çeşitliliği bozulmaması için Green Card göçmen programını uygulamaktadırlar. 
 
Amerika’ya Meksika, Çin ve Filipinler gibi bazı ülkelerden gelen göç oranı diğer ülkelere göre çok fazladır.
 
Farklı memleketlerden gelen insanların nüfustaki oranının bozulmasını önlemek amacıyla ABD, yasalar ile belli bölgelerden gelen göçleri kontrol altına almıştır. 
 
ABD Hükümeti’nin 1990’lı yıllarda uygulamaya koyduğu ve halen günümüzde devam eden "Diversity Visa Program" adı altında her yıl 55,000 kişiye Green Card dağıtmaya başlamıştır. Bu sayede Amerika’da her ırktan eşit sayıda insan olacağından nüfustaki dengelemeyi sağlamaktadır.
Green Card Lottery yada Yeşil Kart adıyla bilinen bu çekilişte yaş, cinsiyet, eğitim, meslek, din, lisan gibi normlar dikkate alınmaz. Başvuruda bulunan herkes eşit şansa sahiptir.
 
Bir bilgisayar sistemi, katılımcılar arasında 6 coğrafi bölge için tesadüfi bir çekiliş yapar ve kazanan 55,000 kişiye ABD’de yaşama ve çalışma hakkı tanınır.

Green Card Başvurusu Neden Ücretsiz alıyoruz?


Green Card başvuruları için Amerika bir ücret almamaktadır. Firmamızda 2015 tarihinden itibaren başvurular için Green Card kazanmayanlardan bir ücret almama kararı almıştır. Sadece Green Card kazananlardan başvuru danışmanlık ücreti almaktadır. Bu ücretin alınma sebebi: başvuruları ve takibi zor bir süreçtir. Başvuruları zamanında yapmak ve başvuru sonrasında başvuruları takip etmek sıkıntılı ve zor bir süreçtir. Kişisel olarak yapılan bir çok başvuru yanlış yapıldığından yada takip edilmediğinden iptal olmaktadır. Bu nedenle Amerika hükümeti her yıl Green card çekilişinde 100 binden fazla kişiye Green card çıkartmaktadır. ancak sadece 55 bin kişi Green card alabilmektedir

 Green Card başvuru formu ingilizcedir. Ayrıca çoğu kişi her sene sadece 1 ay boyunca açık tutulan başvuru tarihlerini kaçırmakta ve en az 1 senesini boşa harcamaktadır.
 
Firmamız 365 gün açık olarak Green Card Başvurusu almaktadır. Kişisel bilgilerinizde veya en önemli detay olan fotoğrafınızda varolan aksaklıkları resmi başvurular başlayana kadar gidermekte, sizin başvurunuzu bize verdiğiniz bilgiler ile sorunsuz şekilde ABD’ye iletmekte yardımcı oluruz. Başvurunuz ile ilgili sizleri bilgilendirerek. Sormak istediğiniz tüm soruları email yada telefonla cevaplamaktayız. 

Green Card kazanlara danışmanlık ücretimiz Amerika Hükümetinin belirlediği vize ücreti tutarı kadardır ek olarak alınmaktadır. Tüm işlemleriniz titizlikle porfesonel danışmanlarımız tarafından takip edilmektedir. Her aşamada email, sms ve telefon ile bilgilendirilmektedirler. Green Card kazananların tüm işlemleri mülakat aşamaları tarafımızdan takip edilmektedir.
 
Green Card Amerika Uçak Bileti