Green Card Başvuru Takip
 
ANA SAYFA HEMEN BAŞVURUN GREEN CARD NEDİR KAZANANLAR SIK SORULAN SORULAR İLETİŞİM
 

Kazanma Olasılığı

 Her yıl 100 binden fazla kişiye Green Card çıkmaktadır. İşlemlerini yaptıran 55 bin kişi Green Card sahibi olmaktadır.  Amerika’ya çok göçmen veren ülkeler (örneğin: çin) Green Card çekilişinden çıkartıldı. Türkiye’den az sayıda göçmen gittiğinden Türkiye’ye ayrılan kontenjan her zaman yüksek olmaktadır. Bu nedenle Türkiye’den başvuru yapanların çıkma şansı her zaman yüksektir. 

Green Card Başvuru şansınızı arttırmak için varsa eşiniz ile ayrı ayrı başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede başvuru şansınızı ikiye katlamış olursunuz.

Herhangi bir danışmanlık hizmeti almadan başvuru yapan katılımcıların %35’i, doğru şekilde transfer edemeyenlerle beraber %45’i gönderdikleri bilgilerde hatalar olduğu için diskalifiye ediliyor. Çok küçük bir hata olsa dahi bu kesinlikle diskalifiye sebebidir. Bu seneki çekiliş yapısının elektronik olması nedeni ile başvuru sürecinde çok daha fazla kişinin hata yapması muhtemeldir. Bu nedenle tüm Green Card’a başvuracak kişilere başvurularını profesyonel danışmanlık hizmeti alarak yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Green Card için Evli çiftler, ayrı ayrı başvuruda bulunarak birlikte kazanma olasılıklarını ikiye katlamış olurlar.

Aşağıdaki tabloda ABD makamlarınca verilen, geçen yılın Green Card kazananlarının doğdukları ülkelere göre olan istatistiki bilgileri görebilirsiniz.

Geçen Yılki Çekilişte Ülke Başına Kazanan Sayısı

Ülkeler
Kazanan Kişi Sayısı
Türkiye
2343
Bulgaristan
3482
Avusturya
64
Belçika
46
Fransa
313
Kazakistan
451
İspanya
62
Rusya
2600
İsviçre
183
Özbekistan
1819
Tacikistan
105
Almanya
1227
Azerbeycan
338
Türkmenistan
95

  
Green Card Amerika Uçak Bileti