Green Card Başvuru Takip
 
ANA SAYFA HEMEN BAŞVURUN GREEN CARD NEDİR KAZANANLAR SIK SORULAN SORULAR İLETİŞİM
 

Sık Sorulan Sorular

 Green Card başvurusu neden ücretsiz.

Green Card başvuruları için Amerika bir ücret almamaktadır. Green Card çıkmadığı zaman başvuru için verdiğiniz ücret yandığından her sene binlerce kişi boşu boşuna Green Card başvuru ücreti ödemekte, mağdur olmakta ve Green Card çıkmamaktadır. Firmamız 2015 yılından itibaren tüm Green Card başvurularından ücret almaktadır. Sadece bizim aracılığımız ile başvuru yapıp kurada ismi çıkan (kazanan) başvurulardan kazandıkları tarihte ücret almaktadır.


Green Card Kazanma şansımı nasıl arttırabilirim ?
Danışmanlık kullanmak birinci şarttır, kendinizin çok doğru yaptığınızı sandığınız bir başvuru kabul edilmeyebilir. Şansınızı arttırmanın tek yolu varsa eşiniz adına da başvuru yaparak şansınızı arttırabilirsiniz.


Green Card ömür boyu başvuru nasıl oluyor ?
Sitemizden yaptınız başvuru siz iptal edinceye kadar otomatik olarak her yıl yapılmaktadır. Tüm başvurular ücretsiz olduğu için sizden başvuru için bir ücret talep edilmemektedir.

 
Green Card’a Evli bir çift ayrı ayrı başvurabilir mi?
Evet. Eşler ayrı ayrı başvurma hakkına sahiptir. Eşlerden her ikisi de başvuru yaparsa kazanma olasılıklarını ikiye katlamış olurlar. Çok seneli başvuru yaparak şanslarını beş kat daha arttırabilirler.

Eşimi götürmeyeceğim. Bilgilerini girmek zoru damıyım?
Tüm bilgilerinizi girmeniz ve eşinizin çocuğunuzun da bilgilerini girmek zorundasınız aksi halde Green Card başvurunuz iptal edilecektir. Eşinizi götürmek zorunda değilsiniz. Ancak bilgilerini girmeniz gerekmektedir. 


Green Card başvurusunda Çocuklarımın bilgilerini neden giriyorum? 

Tüm bilgilerinizi girmeniz ve eşinizin çocuğunuzun da bilgilerini girmek zorundasınız aksi halde Green Card başvurunuz iptal edilecektir. 21 yaşın altındaki çocuklarınızda Green Card hakkından yararlandıkları için bilgilerini girmeniz gerekmektedir. İsterseniz çocuklarınızı götürmek zorunda değilsiniz.
21 yaşın üstündeki çocuklarınızın bilgileri girmemeniz gerekmektedir.


İngilizce bilmiyorum, kazanırsam bir sorun çıkar mı?
Hayır, hiçbir sorun çıkmaz. Green Card çekilişine katılmak ya da çekiliş sonucu Green Card alabilmek için İngilizce bilmek şartı aranmamaktadır. Aynı zamanda Amerika’da çok yüksek iş sektörlerinden tutun çok değişik işlerde çalışan bir çok insan İngilizceyi çalışırken öğrenmektedir. İngilizce Amerika’da yaşamak için şart değildir. Amerika’nın resmi bir dili olmadığı için ingiliceze zorunlu değildir. Kolay öğrenilen bir dil olduğundan Green Card çekilişi için de Amerika tarafından şart koşulmamıştır.

Green Card ve çekilişi nedir?
Green Card yabancılara (Amerikan vatandaşı olmayanlara) Amerika Birleşik Devletleri’nde süresiz olarak (hayat boyu) oturma ve çalışma izni verir.
Green Card, Türk vatandaşlığınızı devam ettirmekle birlikte, Amerikan vatandaşlık haklarının bir çoğuna sahip olmanızı sağlar. Bu kartın özelliği, gerek devlet dairesi gerek özel sektör olsun, istediğiniz yerde çalışma hakkı ve dilediğiniz kadar oturma izni vermesidir. Green Card sahibi olan herkes aynı zamanda kendi şirketini kurma hakkına sahiptir.
Her sene ABD makamları tarafından yapılan çekilişle dünya çapında 55,000 adet Green Card verilmektedir.

Green Card çekilişini kaç kişi kazanacak?
Türkiye için yaklaşık 2,500 kontenjan ayrılmaktadır. Fakat çekilişte kazananlar arasından farklı nedenlerden dolayı Green Card çıkarttıran kişi sayısı değişiklik göstermektedir. Geçen sefer Türkiye’den 2,343 kişi Green Card çekilişini kazandı.
Bu sayı her yıl değişiklik göstermektedir.

Başvuruda bulunabilmek için gerekli şartlar nelerdir?
Başvuru sahipleri lise veya dengi okul mezunu olmalı. Lise mezunu olmayanlar en az iki yıllık eğitim veya tecrübe gerektiren bir meslekte son beş yılın iki yılında çalışmış olmaları ve bunu belgeleyebilmeleri gerekmektedir.
Dil bilmek, ileri eğitim düzeyi veya meslek gibi faktörlerin ilk aşamada bir etkisi yoktur.
Bu şartları sağlayamayanların Green Card çekilişine başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Green Card Çekilişi için başvuru süresince sadece bir defa mı başvuruda bulunulabiliyor?
Evet. Yasalara göre adaylar aynı sene içinde sadece bir kere Green Card başvurusu yapma hakkına sahiptir. Bu kendileri tarafından veya başka biri tarafından olabilir. Birden fazla başvuru yollayan kişiler diskalifiye edilecektir.

Green Card Başvuruma hangi aile fertlerini dahil etmeliyim?
Green Card Başvurunuza eşinizi ve 21 yaşından küçük, evlenmemiş bütün çocuklarınızı eklemelisiniz. Eşinizden ayrı olsanız bile onu başvurunuza eklemelisiniz. Fakat, resmi olarak boşanmışsanız eklemeyiniz.
21 yaşından küçük ve bekar olan bütün çocuklarınızı (öz çocuklarınızı, eşinizin bir önceki evliliğinden olan çocuklarını veya ülkenizin yasalarına uygun olarak evlat edinmiş olduğunuz çocuklarınızı) mutlaka başvurunuza eklemelisiniz. Bu kategorilere giren fakat şu anda sizinle oturmayan çocuklarınızı da başvurunuza eklemelisiniz.
Aile fertlerinizi başvurunuza eklemeniz ilerde sizinle birlikte gelmelerini gerektirmez . İstedikleri takdirde ülkelerinde kalabilirler. Ne olursa olsun, eğer asıl başvurunuza dahil etmediğiniz bir bağımlı kimseyi vize başvuru formunuza eklerseniz diskalifiye edilirsiniz. Bu kural, asıl başvurunun teslim edildiği tarihte bağımlı olan kişilere mahsustur. İleriki bir tarihte bağımlılık kazananları kapsamaz.
Eşiniz sizin başvurunuzda yer almasına rağmen sizden ayrı bir başvuruda bulunabilir. Dikkat edilmesi gereken bir nokta yapılan iki başvuruda da ailedeki bütün bağımlıların belirtilmesidir.

Green Card programına başvurabilmek için minimum bir yaş sınırı var mıdır?
Green Card programına başvurmak için minimum bir yaş sınırı yoktur fakat en az lise mezunu olmak veya lise mezunu değilseniz son beş yılda iki sene eğitim veya tecrübe isteyen bir iş dalında iki senelik bir iş deneyimine sahip olmak ve bunu belgeleyebilmek şart koşulmuştur.

 
Green Card Kazananlar nasıl seçilecektir?
Kentucky Consular Center’da (çekiliş merkezi) elektronik olarak transfer edilen bütün Green Card başvuruları altı coğrafi bölgeden birine ayrılır ve numaralandırılır. Başvuru döneminin sonunda bir bilgisayar rastgele olmak üzere her bir coğrafi bölge adına teslim alınan başvurulardan kazananları seçmektedir.
Bütün başvurular eşit şansa sahiptir. 

 
Green Card Kazananlara sonuç nasıl bildirilecek?
Amerika hükümetinin verdiği konfirmasyon numarası ile online Green Card başvurunuzu kontrol edebilirsiniz.

Green Card Kazanamayan başvuru sahipleri haberdar edilecek midir?
Green Card Kazanamayanlara ABD bir bildirim yapmamaktadır. Kazanlar tarafımızdan kontrol edlip haberdar edilmektedir. Konfirmasyon numaranız ile online kazanıp kazanmadığınızı görebilirsiniz.


Giriş Yaptığımda Sözleşme Uyarısı Çıkıyor
Sistemden konfirmasyon numaranıza bakabilmek için sözleşmenizin işlnmesi gerekmektedir. Sözleşmenizi adresimize göndermediyseniz konfirmasyon numaranızı göremezsiniz. Kayıt esmasında size gönderilen sözleşmeyi adrsimize gönderirseniz. Konfirmasyon numaranızı görebilirsiniz. (Konfirmasyon numaranızı görebilmeniz için sözleşmenizi tarafımıza göndermeniz gerekmektedir!!!) Sözleşmeniz yoksa [email protected] adresinden email adresinize sözleşmenin gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Green Card çekilişini kazanmam halinde T.C. vatandaşlığımı kaybeder miyim?
Hayır. Çekilişi kazanmanız T.C. vatandaşlığınızı kaybetmenize yol açmaz.

Green Card çekilişine bir aileden birden fazla kişi başvurabilir mi?
Evet. Çekilişe katılmaya yeterli tüm aile fertleri ayrı ayrı başvuruda bulunabilirler.
 
Fotoğrafları Nasıl Ulaştıracaksınız?
Fotoğraflarınızı, adresinize gelen başvuru evraklarıyla birlikte, tarafımıza ulaştırmanız ulaştırabilir yada online işlem merkezinden yükleyebilirsiniz.

 
Başvuru Aşamasındaki İşlemleri Nasıl Takip Edeceksiniz?
http://www.greencarddv.com/?syf=durumtakip sayfasından kontrol edebilirsiniz.
 

 
Bilgilerimi nasıl kontrol edebilirim
http://www.greencarddv.com/basvurukontrol.asp sayfasından bilgilerinizi kontrol edebilir, düzenleyebilirsiniz.
 

 
Fotoğraf yüklemesi sırasında hata veriyor.

Fotoğrafınız istenen ölçülerde değilse sistem kabul etmemektedir. 0212 213 65 30 numralı telefondan yardım alabilirsiniz.

 

 
  
Green Card Amerika Uçak Bileti